Zajęcia grupowe

Terapia dla osób z niepełnosprawnością

Zajęcia z indywidualnym klientem

Optymalna ilość uczestników to 2 osoby, maksymalnie 5-6 osób.

Dla osób początkujących: proponuje zajęcia praktyczne podczas których oswoisz się ze sprzętem, z trasą oraz wysiłkiem do jakiego zapraszamy nasze mięśnie. Poznasz technikę klasyczną i wzorce ruchowe jakich wymaga od nas ten sport. Technikę biegu poćwiczymy na trasie płaskiej stopniowo przechodząc na podbiegi oraz zjazdy.

Dla trochę bardziej zaawansowanych: popracujemy nad poprawą Twojej techniki biegowej, przenoszeniem ciężaru ciała, równowagą, koordynacją i nauczymy się jak podążać swoim tempem, tak aby wysiłek był przede wszystkim zdrowy.

Zapraszamy:

- rodziny

- seniorów

- grupy przyjaciół

- studentów

- triathlonistów oraz sportowców, którzy chcą wzbogacić swój trening w okresie zimowym

- osoby, które chcą przeżyć zimową przygodą poznając nie tylko nową dyscyplinę sportową, ale i piękno gorczańskiej zimy

 

 

W przypadku grup oferta będzie dostosowana do potrzeb odbiorców. W zależności od tego czy będą to osoby starsze, młodzież, dzieci- program zajęć będzie różny.

Przy grupach niezbędna będzie współpraca 2 lub kilku instruktorów/ opiekunów.

Organizatorów zapraszam do bezpośredniego kontaktu oraz podanie informacji o:

  • ilości osób
  • średnim wieku grupy
  • ilości lekcji lub czasie przeznaczonym na naukę narciarstwa biegowego
  • doświadczeniu na nartach biegowych 
  • posiadanym sprzęcie

Na zajęcia zapraszam osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową oraz z dysfunkcją narządu wzroku. 

Po ocenie zdolności psychomotorycznej dostosujemy sposób nauki poruszania się na nartach oraz poziom trudności.

Dla osób z niepełnosprawnością intelektualną: ruch na świeżym powietrzu umożliwia naturalną stymulację sensoryczną, działa uspokajająco oraz pozwala na poznanie swoich możliwości ruchowych. Nieodłączną częścią lekcji jest kontakt z innymi ludźmi na trasie i w wypożyczalni nart, dzięki czemu możemy wykonać trening umiejętności społecznych w określonych sytuacjach. 

Dla osób z niepełnosprawnością ruchową: dostosujemy sposób poruszania się na nartach biegowych, tak aby był jak najbardziej efektywny, a przede wszystkim naturalny i nie przeciążający zbytnio układu ruchu poprzez rekompensacje. 

Dla osób z dysfunkcją narządu wzroku: nauczę Cię poruszać się po nartostradzie, tak byś poczuł się swobodnie w nowych warunkach. Ustalimy komendy głosowe, które ułatwią wspólne pokonywanie trasy w sposób bezpieczny, ale przede wszystkim satysfakcjonujący. 

Zajęcia 1 na 1 (po zapoznaniu się z nowym instruktorem/terapeutą i oswojeniem ze środowiskiem).

W przypadku dzieci zachęcam do uczestnictwa całe rodziny: pamiętajmy, że dobry humor przenosi się z jednostki na jednostkę, a każda wywrotka daje potrójną radość kiedy wywracamy się wspólnie.

gorce

biegówki/nartorolki