Gorce

biegówki/nartorolki

ikona Instagram przekierowanie na Instagram odetchnij w gorcach
ikona Facebook przekierowanie na stronę fb wyskocz na biegówki
ikona Instagram przekierowanie na Instagram wyskocz na biegówki

Artykuł

Zapisz się na lekcje

WRóĆ DO BLOGA

Zapisz się na lekcje narciarstwa biegowego z instruktorem Wyskocz na biegówki!

 

 

Jeśli zastanawiasz się jak najlepiej ubrać się na pierwszy trening na biegówkach zerknij tutaj:

10 listopada 2022

Biegówki- co warto wiedzieć na początek? 

Biegówki to potoczne określenie nart biegowych, a narciarstwo biegowe i biegi narciarskie to wymienne nazwy dyscypliny sportu, którą zapewne kojarzysz z naszą mistrzynią i multimedalistką olimpijską Justyną Kowalczyk. Być może przed Twoimi oczami pojawia się teraz obraz wysportowanych biegaczy, którzy biorą udział w zawodach najwyższego szczebla? Kompletnie nie widzisz w tych obrazkach siebie... bo jak? Przecież narciarstwo biegowe jest niesamowicie wymagającą aktywnością, do której uprawiania potrzebna jest sprawność fizyczna i kondycja, która jest poza Twoim zasięgiem... to wewnętrzne przekonanie sprawia, że wiele osób nie próbuje nawet myśleć o biegówkach jako o sporcie, który mogą uprawiać po prostu dla przyjemności. 

Czas to zmienić!

Narciarstwo biegowe na poziomie wyczynowym, to owszem, wymagający sport. W końcu to biegacze narciarscy mogą pochwalić się najwyższymi wartościami VO2max (tzw. pułap tlenowy)  świadczącymi o wysokiej wydolności organizmu w wysiłkach długotrwałych. Jednak nie oznacza to, że jako osoba "na niższym poziomie" nie możesz wybrać się na biegówki. Wręcz przeciwnie, w tym sporcie możesz odnaleźć motywacje do regularnej aktywności i poprawić swoją ogólną sprawność fizyczną. 

Skoro już podjąłeś decyzje, że spróbujesz wyskoczyć na biegówki, to warto wspomnieć o tym czego potrzebujesz do uprawiania tego sportu. Zestaw narciarza biegowego to nie tylko narty biegowe. Do nart niezbędne są specjalne buty, które bardzo przypominają zimowe obuwie sportowe natomiast z przodu posiadają metalowy pręcik, który pozwala na wpięcie buta do wiązania narty. Poza tym potrzebujesz jeszcze tylko kijów za pomocą których będziesz mógł się odpychać. Cały zestaw możesz wypożyczyć w wypożyczalniach, które zazwyczaj są usytuowane obok tras narciarstwa biegowego. 

Podsumowując do podstawowego zestawu narciarza biegowego należą:

1) narty biegowe

2) buty do nart biegowych

3) kije

Przycisk ikona telefonu kontakt wyskocz na biegówki

+48 690 287 318

Wyskocz na biegówki

Wyskocz na biegówki

Odetchnij w Gorcach

Blog

wyskocznabiegowki@gmail.com  

Kontakt

O nas

Polityka prywatności  

ikona Instagram przekierowanie na Instagram wyskocz na biegówki

Social media

Firma

Wyskocz na biegówki

ikona Instagram przekierowanie na Instagram odetchnij w gorcach
ikona Facebook przekierowanie na stronę fb wyskocz na biegówki
przycisk ikona koperty przekierowanie do maila wyskocz na biegówki